foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj.

Połączyła ich pasja do sportu i chęć podejmowania nowych wyzwań. Grupa biegaczy „Lecymy Durś", która powstała w Piekarach Śląskich, trenuje, bierze udział w zawodach i promuje aktywny styl życia. Liczy już prawie 200 osób."

Tak pisze o nas lokalna prasa i w najlepszym skrócie można w ten sposób opisać naszą działalność.

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, których łączy wspólna pasja jaką jest bieganie oraz nordic walking. Dzięki niej spędzamy wspólnie czas na treningach i zawodach sportowych. W większości mieszkamy i biegamy w okolicach miasta Piekar Śląskich, ale nie tylko. Drzwi naszego stowarzyszenia są otwarte dla wszystkich, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia. Jesteśmy grupą biegową , której za datę powstania przyjmuje się początek roku 2017 , zarazem jednym z najszybciej rozwijających się stowarzyszeń sportowych na Śląsku.

 

Bieganie to najprostsza, najtańsza i najbardziej naturalna forma aktywności fizycznej człowieka. Bieganie jest również swojego rodzaju turystyką i doskonałą formą spędzania czasu dla całych rodzin, czego dowodem jest to, że całe rodziny zgłaszają się do naszej grupy. Zawody pozwalają także na pokonywanie własnych barier, na spotkania znajomych i poznawanie nowych ludzi. Zachodni trend dotarł już do Polski, gdzie bieganie staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Ta forma sportu jest najbardziej dostępną dla ludzi, którzy na co dzień poszukują odskoczni od codzienności. Można stwierdzić, że bieganie staje się modne. W Polsce z roku na rok przybywa biegaczy. Na masowych biegach ulicznych padają rekordy frekwencji. Uczestników zawodów liczy się już nie w setkach, ale w tysiącach.

 

Naszym nadrzędnym celem jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, krzewienie zamiłowania do systematycznego uprawiania rekreacji ruchowej i sportu w społeczeństwie.

 

Wspierają nas